Νικητής επέστρεψε από την Κοζάνη ο Φίλιππος. Οι Βεροιώτες επικράτησαν με 57-73 των Διόσκουρων και πρόσθεσαν άλλη μια επιτυχία στην φετινή συγκομιδή τους. στο πρώτο ημίχρονο, οι Διόσκουροι έλεγξαν το ρυθμό και είχαν το πάνω χέρι στο σκορ. Στο τρίτο δεκάλεπτο όμως, ο Φίλιππος τους εγκλώβισε με την άμυνα του και οι ισορροπίες άλλαξαν. Οι Βεροιώτες «έχτισαν» μια διαφορά στο σκορ και έφτασαν άνετα στη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 18-17, 39-34, 41-53, 57-73.
ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ (Γκοβεδάρος): Γκλιάνας, Βλαχόπουλος 3 (1), Βλάχος 12 (3), Μπάμπος 2, Σκαρκαλάς, Μαυρίδης 10 (1), Κωνσταντινίδης 5, Κατσέλας, Καραγιαννίδης 5 (1), Αμαραντίδης 2, Μακρής 10 (2), Καρανώτας 8.
ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Γκίμας): Παπαπέτρου, Κοτσαμπάσης 6, Κουταντζής, Τσακίρης 5, Χατζηχαρίσης, Προδρόμου 28 (4), Ιωσηφίδης 7 (1), Κόθρας 5, Τριχόπουλος 18 (4), Παπαδόπουλος 1, Κασάμπαλης 3.

Έχασε και από τον Αιγινιακό η Αλεξάνδρεια

Άλλη μια ήττα γνώρισε η Αλεξάνδρεια. Αυτή την φορά έχασε εντός έδρας με 53-75 από τον Αιγινιακό. Οι φιλοξενούμενοι είχαν σε όλο το ματς το προβάδισμα, και στο δεύτερο μέρος δημιούργησαν μια διαφορά που τους επέτρεψε να φθάσουν άνετα στη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 12-17, 27-34, 43-52, 53-75.
ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ (Κασομενάκης): Ιατρού 4, Παπαγερίδης 1, Πλωμαρίτης, Πουρλιοτόπουλος 6, Στάθης 6, Αβραμίδης 2, Χύτας 6 (1), Νικολόπουλος 8 (2), Καρκάρας 9 (2).
ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ (Θωμαΐδης): Μπάγκι 5 (1), Μαυρίδης 13 (1), Τσαϊτουρίδης 5 (1), Μιχαηλίδης 7 (1), Σαραφίδης 11 (1), Θεολόγου, Στυλιανίδης, Ευαγγελόπουλος 5 (1), Καραϊσκος 9 (1), Λάθης 9, Βουλτσίδης 11 (3) Ζεμπεκίδης.